PŘIHLÁSIT

Stavební firma Archeus CB s.r.o. - rodinné domy na klíč, hrubé stavby, stavební práce, projekty

Blog19.4.2021 - Proč je stavba rodinných domů na klíč tak žádaná?

V podstatě se o nic nestaráte. Stavební společnost vás potřebuje jen na počátku, tedy při navrhování projektu, aby výsledek vyhovoval vašim představám a požadavkům. Veškerou práci přenecháte profesionálům, kteří vám potom jen přinesou klíč od domu, abyste se mohli nastěhovat. Přesně tak by se dala charakterizovat služba „na klíč“.
Doba výstavby je optimálně minimalizovaná, veškeré práce jsou koordinované a subdodávky má na starosti samotný dodavatel. Samozřejmostí je i záruka na případné závady. Stavba rodinných domů na klíč tedy s sebou nese spoustu předností.

Výběr stavební firmy je alfou a omegou

V první řadě je klíčový výběr vhodné stavební společnosti, která možnost realizace rodinného domu na klíč nabízí. Stavět pouze s jedním dodavatelem znamená, že budete mít i jednoznačně stanovené záruky. Smluvně je podložen termín dokončení, přičemž v případě jeho nedodržení hrozí firmě sankce, a tak je v jejím zájmu zakázku dokončit do stanoveného data.
U rodinných domů na klíč je kladen důraz mimo jiné na to, aby byla stavba nízkoenergetická, a tím novým majitelům šetřila náklady za energie i provoz.

Přijdete k hotovému

Pouze odemknete dveře a vejdete dovnitř. Všude budou podlahy, namalované stěny, stejně tak budou osazeny parapety u oken. Zkrátka rodinný dům rovnou k nastěhování.
8.2.2021 - Jak na rekonstrukci bytového jádra? Poradíme vám

Stará umakartová jádra jsou naprosto nevyhovující pro současný životní standard. Strádají totiž po estetické i funkční stránce. V rámci rekonstrukce bytového jádra se můžete rozhodnout rovnou i pro změnu dispozic.
V mnoha panelákových bytech je rekonstrukce bytového jádra žádoucí i z hlediska bezpečnosti. Původní elektroinstalace totiž neodpovídá aktuálním normám, bývá často v dezolátním stavu, a to je v kombinaci s vlhkým prostředím vskutku nebezpečné.

Odpovězte si na základní otázky

Předtím, než se vůbec pustíte do realizace přestavby, odpovězte si na několik zásadních otázek. Jak by měla nová koupelna s toaletou vypadat? Jak vysokou částku chcete do rekonstrukce investovat? Kdo bude projekt realizovat?
Práci přenechejte odborníkům, již mají s rekonstrukcí bytového jádra zkušenosti. Jestliže je současný stav pro vás proporčně a rozměrově nevyhovující, celková renovace vás nemine, budou se posunovat i nenosné příčky a celkově se změní dispozice. Právě na to jsou profesionálové nezbytní. Vznikne však prakticky řešený prostor.

Bouracím pracím se nevyhnete

V případě změny dispozic vás čekají bourací práce. Umakart se odstraní, nahradí ho totiž ytong, jenž se vyznačuje nízkou hmotností a snadnou opracovatelností. Ytong nepotřebuje maltu, spojuje se lepidlem. Samozřejmostí jsou vynikající akustické vlastnosti a odolnost vůči plísním.
8.1.2019 - Zateplování domů

Není třeba dlouze vysvětlovat důvody a výhody pro zateplení domů. Jednoznačná úspora sníží náklady na vytápění v zimě až o 40%. Neméně důležitý je faktor, kdy izolační vrstva zachová příjemné klima i v letních měsících. Zateplení přidá domu na atraktivitě, omladí jej a zvýší tržní cenu.

Profesionální služby a materiály

Při vnějším pozorování postupu zateplení se zdá realizace jako poměrně jednoduchá záležitost. Bohužel neodborný postup může vést k tvorbě výdutí. Izolační materiály pak nedokážou plnit svou funkci a poškozená místa je třeba náročně opravovat. Špatná volba materiálu neobstojí v dostatečné míře, špatné těsnění, uhlazení pláště nebo nedostatečně pečlivě vedené finální úpravy mají za následek nevzhledné změny. Jakékoli pozdější opravy zvyšují náklady a celá realizace nepřinese žádaný efekt. Vždy je výhodnější předejít problémům a investovat jednou částkou do kvalitně odvedené práce.

Projektová dokumentace a záruka

Výhoda ve spolupráci s odbornou firmou je také v záruce. Jakékoli problémy, nedostatečnosti nebo pozdější změny je možné řešit efektivně a rychle. Firma má za úkol také provést projektovou dokumentaci, která slouží nejen jako podrobný plán, ale i jako podklad pro budoucí změny nebo úpravy.
Stavební firmy pracují s výhodou orientace v prostředí materiálů i postupů. Nemusíte shánět speciální vybavení, půjčovat si strojní doplňky nebo složitě hledat rozdíly v izolačních vrstvách a foliích. Firmy spolupracují s osvědčenými výrobci a můžou za vás vybrat a instalovat materiály, které plně vyhoví typu objektu, jeho uzpůsobení, i vaší náročnosti.
Ideálním řešením zateplení domů je spolupráce se zkušenou firmou. Archeus zaručuje individuální přístup. Respektuje plně přání v zachování vzhledu objektu, využívá kvalitní materiály a především pečlivě dodržuje postup při realizaci. Dobré reference a dobře odvedená práce předchozích projektů je vždy nejlepší reklamou a také zárukou.
20.12.2018 - Rodinný dům koupit nebo rekonstruovat

Bydlení ve vlastním domě má nesporné výhody. Dům je možné zařídit ideálně podle potřeb rodiny i počtu jejich členů, rodinný dům je samostatnou stavbou a zajišťuje větší odstup od sousedů, máte tak větší prostor pro své vlastní aktivity, aniž byste omezovali, nebo byli omezování, sousedy. K domu často patří i náležitý pozemek, který můžete využít jako rozšířený prostor k interiéru, můžete příjemně venku trávit volný čas, zahrádkařit nebo prostor uzpůsobit pro bezpečný pohyb dětí i domácích zvířat. Při pořizování vlastního bydlení můžete v základu zvažovat dvě možnosti. Nechat si postavit dům na klíč nebo rekonstruovat dům starší.

Výhody a nevýhody obou variant

Nově budované domy mají velkou výhodu v široké nabídce projektů. Velikost i řešení vnitřních dispozic máte možnost do určité míry ovlivnit a přizpůsobit. Můžete nahlédnout do kvalitně připravených projektů a lépe si z návrhů představit budoucí podobu vašeho domova. Projekty předjímají současné trendy v bydlení, pracují s moderními technologiemi i představou o potřebách v řešení a velikosti jednotlivých místností. Bohužel typizované projekty není možné ovlivnit zcela, nebo výrazné změny výrazně zvýší rozpočet. Firma, která realizuje stavbu, také může používat méně kvalitní materiály nebo rychlejší řešení. Nezbývá než se spolehnout na provedení. Budoucí proměny nebo přístavby jsou poměrně náročné a mnohdy se těžce provádí.
Při koupi staršího domu se můžete spolehnout na pevné základy, vidíte v reálu konkrétní možnosti, které můžete přizpůsobit nebo změnit. Pro oživení a modernizaci mnohdy stačí relativně jednoduché kroky v pokládce nových podlah, výměn oken nebo obkladů. Starší objekty pracují s originální architekturou, dovolí vám lépe promítnout individuální představy. Nevýhoda v investici do staršího domu je často neviděná závada. Při postupné rekonstrukci můžete narazit na výraznou překážku, která opravy prodlouží a zvýší i jejich cenu.

Základem - kvalitní řemeslo i materiály

Závisí pouze na vás, zda je jednodušší přijmout hotový projekt, který si můžete vizuálně přizpůsobit nebo jestli vás více osloví vlastní práce, kdy na pevné základy napasujete nové úpravy. Základem úspěchu je spolupráce s kvalitní řemeslnou firmou. Odpovědná firma dokáže včas upozornit na překážky, umí najít flexibilně řešení a především v průběhu práce využívá kvalitní materiály i pečlivý postup.

© 2006-2024 ARCHEUS CB s.r.o. - Rodinné domy na klíč České Budějovice, Zateplení domů České Budějovice, Napsali o nás, Blog

Created by Zelman