PŘIHLÁSIT

Stavební firma Archeus CB s.r.o. - rodinné domy na klíč, hrubé stavby, stavební práce, projekty

Blog8.1.2019 - Zateplování domů

Není třeba dlouze vysvětlovat důvody a výhody pro zateplení domů. Jednoznačná úspora sníží náklady na vytápění v zimě až o 40%. Neméně důležitý je faktor, kdy izolační vrstva zachová příjemné klima i v letních měsících. Zateplení přidá domu na atraktivitě, omladí jej a zvýší tržní cenu.

Profesionální služby a materiály

Při vnějším pozorování postupu zateplení se zdá realizace jako poměrně jednoduchá záležitost. Bohužel neodborný postup může vést k tvorbě výdutí. Izolační materiály pak nedokážou plnit svou funkci a poškozená místa je třeba náročně opravovat. Špatná volba materiálu neobstojí v dostatečné míře, špatné těsnění, uhlazení pláště nebo nedostatečně pečlivě vedené finální úpravy mají za následek nevzhledné změny. Jakékoli pozdější opravy zvyšují náklady a celá realizace nepřinese žádaný efekt. Vždy je výhodnější předejít problémům a investovat jednou částkou do kvalitně odvedené práce.

Projektová dokumentace a záruka

Výhoda ve spolupráci s odbornou firmou je také v záruce. Jakékoli problémy, nedostatečnosti nebo pozdější změny je možné řešit efektivně a rychle. Firma má za úkol také provést projektovou dokumentaci, která slouží nejen jako podrobný plán, ale i jako podklad pro budoucí změny nebo úpravy.
Stavební firmy pracují s výhodou orientace v prostředí materiálů i postupů. Nemusíte shánět speciální vybavení, půjčovat si strojní doplňky nebo složitě hledat rozdíly v izolačních vrstvách a foliích. Firmy spolupracují s osvědčenými výrobci a můžou za vás vybrat a instalovat materiály, které plně vyhoví typu objektu, jeho uzpůsobení, i vaší náročnosti.
Ideálním řešením zateplení domů je spolupráce se zkušenou firmou. Archeus zaručuje individuální přístup. Respektuje plně přání v zachování vzhledu objektu, využívá kvalitní materiály a především pečlivě dodržuje postup při realizaci. Dobré reference a dobře odvedená práce předchozích projektů je vždy nejlepší reklamou a také zárukou.
20.12.2018 - Rodinný dům koupit nebo rekonstruovat

Bydlení ve vlastním domě má nesporné výhody. Dům je možné zařídit ideálně podle potřeb rodiny i počtu jejich členů, rodinný dům je samostatnou stavbou a zajišťuje větší odstup od sousedů, máte tak větší prostor pro své vlastní aktivity, aniž byste omezovali, nebo byli omezování, sousedy. K domu často patří i náležitý pozemek, který můžete využít jako rozšířený prostor k interiéru, můžete příjemně venku trávit volný čas, zahrádkařit nebo prostor uzpůsobit pro bezpečný pohyb dětí i domácích zvířat. Při pořizování vlastního bydlení můžete v základu zvažovat dvě možnosti. Nechat si postavit dům na klíč nebo rekonstruovat dům starší.

Výhody a nevýhody obou variant

Nově budované domy mají velkou výhodu v široké nabídce projektů. Velikost i řešení vnitřních dispozic máte možnost do určité míry ovlivnit a přizpůsobit. Můžete nahlédnout do kvalitně připravených projektů a lépe si z návrhů představit budoucí podobu vašeho domova. Projekty předjímají současné trendy v bydlení, pracují s moderními technologiemi i představou o potřebách v řešení a velikosti jednotlivých místností. Bohužel typizované projekty není možné ovlivnit zcela, nebo výrazné změny výrazně zvýší rozpočet. Firma, která realizuje stavbu, také může používat méně kvalitní materiály nebo rychlejší řešení. Nezbývá než se spolehnout na provedení. Budoucí proměny nebo přístavby jsou poměrně náročné a mnohdy se těžce provádí.
Při koupi staršího domu se můžete spolehnout na pevné základy, vidíte v reálu konkrétní možnosti, které můžete přizpůsobit nebo změnit. Pro oživení a modernizaci mnohdy stačí relativně jednoduché kroky v pokládce nových podlah, výměn oken nebo obkladů. Starší objekty pracují s originální architekturou, dovolí vám lépe promítnout individuální představy. Nevýhoda v investici do staršího domu je často neviděná závada. Při postupné rekonstrukci můžete narazit na výraznou překážku, která opravy prodlouží a zvýší i jejich cenu.

Základem - kvalitní řemeslo i materiály

Závisí pouze na vás, zda je jednodušší přijmout hotový projekt, který si můžete vizuálně přizpůsobit nebo jestli vás více osloví vlastní práce, kdy na pevné základy napasujete nové úpravy. Základem úspěchu je spolupráce s kvalitní řemeslnou firmou. Odpovědná firma dokáže včas upozornit na překážky, umí najít flexibilně řešení a především v průběhu práce využívá kvalitní materiály i pečlivý postup.

© 2006-2021 ARCHEUS CB s.r.o. - Rodinné domy na klíč České Budějovice, Zateplení domů České Budějovice, Napsali o nás, Blog

Created by Zelman